نکات مهم در مورد نصب آیفون تصویری

تعمیرات آیفون تصویری سیماران

 نکات مهم در مورد نصب آیفون تصویری

 نکات مهم در مورد نصب آیفون تصویری

نحوه جاگذاری پانل درب ورودی می باشد.ارتفاع مناسب نصب پانل معمولا بین ۱۴۰تا ۱۷۰ سانتی متری از زمین است که این بستگی به محل قرارگیری درب و یا پله های ورودی ساختمان می باشد. یکی از موارد مهم نصب پانل جانمایی آن به نحوی است که هم فرد روبروی درب ورودی و هم قسمتی از درب ساختمان جهت چک کردن باز و بسته بودن آن به خوبی نمایان باشد‌.

یکی دیگر از نکات نصب پانل آیفون تصویری عدم قرار گرفتن آن به سمت نور مستقیم خورشید می باشد؛چه بسا نصابان آیفون تصویری بسیاری بودند که نسبت به زاویه نور دقت کافی نداشتند و به دلیل شدت نور آفتاب در ساعاتی از شبانه روز عملا تصویر دوربین آیفون تصویری قطع و یا به صورت کاملا تار بوده است؛که این امر باعث کاهش عمر مفید دوربین آیفون نیز خواهد شد.

از دیگر موارد ،جانمایی پاور سوپلای آیفون محل نزدیک به پانل درب ورودی می باشد که هرچه این فاصله کمتر باشد ولتاژ تامین کننده قفل و صفحه ورودی به عدد استاندارد۱۲ تا ۱۸ ولت بیشتر نزدیک می باشد.

در مورد نصب قفل برقی یا زنجیری هم باید اشاره کرد که استفاده از سیم نمره ۱.۵ بسیار مناسب تر است از سیم خشک می باشد چرا که بر اثر باز و بسته شدن درب ورودی به دفعات طولانی باعث قطعی سیم و خرابی قفل می‌گردد.
نویسنده مطلب حمید رضا امینی ۰۹۱۲۳۲۷۱۱۳۰

در این مطلب به تفصیل مطالبی را راجع نصب مانیتورهای آیفون تصویری با شما به اشتراک می گذاریم.
از لحاظ سخت افزاری تمام مانیتورهای موجود در بازار به دو مدل با سوییچر و بدون سوییچر طبقه بندی می شود(آیفون تک نما ساختار کاملا متفاوتی دارد)؛به این مانیتورها اصطلاحا مانیتور چهارسیم و یا پنج سیم هم گفته می شود.حال باید دید که فرق این دو مانیتور با هم چیست و آیا امکان تعویض این آیفونهای تصویری با هم وجود دارد یا خیر؟!

مانیتورهای کوماکس کره ای تماما از مدل چهارسیم و بدون سوییچر استفاده می کنند به این ترتیب که یا باید چهار سیم به صورت مجزا برای هر واحد از پنل کشیده شود یا یک سوییچر این پشت هر مانیتور تعریف شود،حال اگر بخواهیم یک برند دیگر مانند سیماران یا آلدو را جایگزین آن کنیم کافیست که سوییچر تکی را حذف و سیم زنگ بر روی آن را مستقیم به سوکت زنگ مانیتور مذکور وصل نماییم.

نکته دیگر اینکه اکثر مانیتورهای با سوییچر داخلی قابلیت وصل به سیستم چهار سیم را هم دارند یعنی می توان به صورت مجزا از پانل درب ورودی آن را کنترل کرد و تنها برای این امر مثلا در مدل های سیماران باید جمپر مربوطه در حالت با و یا بدون سوییچر داخلی را تنظیم نمود.البته در مانیتورهایی هم اصلا نیاز به تنظیم جمپر نیست که معروف ترین آن الکتروپیک است،یعنی شما در هر دو حالت می توانید سیم زنگ را در مانیتور تعریف نمایید و احتیاج به تغییری در آن ندارید.

در مورد آیفون های سوزوکی و آلدو قضیه کمی فرق می کند و شما برای حذف سوییچر داخلی می بایست سیم زنگ پشت آیفون را به سیم یک وصل نمایید در غیر این صورت و با وصل سیم زنگ از سوییچر فابریک پشت پنل های این دو شرکت مشترک به سیم زنگ مانیتور که معمولا به رنگ مشکی و آخرین پین سوکت است کار خود را تسهیل نمائید.
نویسنده مطلب حمید رضا امینی ۰۹۱۲۳۲۷۱۱۳۰