آیفون تصویری کوماکس

کوماکس

قدیمی ها به خاطر دارند که یکی از اولین آیفون تصویری هایی که وارد منازل مردم ایران گردید مارک BKD و یا F.F ساخت کشور آلمان غربی بود که بصورت مکانیکی بیزری عمل می نمود. بعد از مدتی شرکت های داخلی مانند تابا، تابان الکترونیک و الکتروپیک نیز به صورت محدود شروع به طراحی و ساخت این گونه قطعات و پس به طراحی مدارهای الکترونیکی جهت پانل درب ورودی و گوشی ها نمودند که تا سالیان متمادی و تقریباً با استفاده از یک مدل خاص و بدون هیچ تغییر و تنوع چشمگیری به این کار ادامه دادند.

بعد از آن و با پیدایش نسل جدید ارتباطات و پیشرفت الکترونیک طراحی آیفون های تصویری آغاز گردید و به صورت بسیار محدود شرکت های داخلی قطعات محصولات خارجی را مونتاژ و روانه بازار می نمودند ولی به علت:

۱- بزرگ بودن بیش از حد مانیتور های داخل واحد ها که مانند یک تلویزیون لامپ کوچک روی دیوار قرار گرفت

۲- تغییر کامل سیم کشی و استفاده از سیم کواکسیال در سیستم ارتباط پانل با واحد ها، عملاً استقبال چندانی از آن صورت نگرفت و این پروژه به محاق رفت.

نقطه عطف صنعت آیفون های تصویری ورود محصولات کوماکس به ایران بود.

شرکت کوماکس commax در سال ۱۹۶۸ در کشور کره جنوبی تأسیس گردید و طی مدت زمان کوتاهی به عنوان اولین صادرکننده آیفون تصویری در دنیا شناخته شد.

مهمترین دلیل استقبال مرد از مانیتور های کوماکس نصب راحت این سیستم بدون نیاز به تعویض سیم کشی و با استفاده از سیم های نه چندان استاندارد آن روزهای ساختمان های ایران بود.

استفاده از تکنولوژی کوماکس دیگر شرکت را نیز به وسوسه استفاده از طراحی و ساخت این محصولات انداخت و شرکت هایی مانند سیماران ، سوزوکی، کنوی در ابتدا به کپی برداری از محصولات این شرکت پرداخته و پانل یا مانیتورهای با برند خودشان را روانه بازار کرده اند البته در این بین شرکت های بودند که بصورت محدود تولیدات مختص به خود را عرضه می کردند که از آن جمله به مارک هیوندایی (با کیفیت بسیار بالا) و برندهای دیگر مانند کلون و آئورین و لگراند می توان اشاره کرد.

پس از مدتی شرکت های ایرانی که در حال واگذاری بازار به رقیب کره ای خود بودن با اتحاد تدابیری از جمله: استفاده از قطعات مرغوب، تبلیغات مناسب و تیراژ بالا، گوی سبقت را از همتای کره ای که اکنون به یک برند چینی تبدیل و معروف گشته بود ربودند و خود وزنه ای قابل اعتماد در عرصه تبدیل گردیدند.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت خیره کننده صنعت الکترونیک و پیدایش پانل های LCD و LED تمامی آیفون های تصویری موجود از این پانل ها استفاده کرده و علاوه بر آن قابلیت های دیگری از جمله ارتباط داخلی واحد با هم، عکسبرداری و ضیط صدا و تصویر و حتی استفاده از ریموت کنترل در مانیتورهای داخل واحدها با آن نیز اضافه گردیده که به جذابیت های فراوان برای مخاطبان جهت استفاده بیشتر از آنها افزوده است.

نویسنده : حمید رضا امینی

آیفون تصویری

آیفون تصویری كوماكس

آیفون تصویری کوماکس که یکی از نام آشنا ترین برند های آیفون تصویری در ایران می باشد، بیش از سه دهه است که وارد بازار کشور شده و در طی این سال ها مدل های مختلفی که دارای قابلیت های متفاوت می باشند به بازار عرضه گردیده است.

استفاده از تکنولوژی بروز و قطعات با کیفیت چند مورد از نقطه قوت  های آیفون تصویری کوماکس می باشد. این برند پیشرو در ارائه خدمات نوین همچون ارائه آیفون های تصویری دارای حافظه برای ذخیره عکس، استفاده از تکنولوژی لمسی، ارائه سیستم های خانه هوشمند و… بوده است.

کوماکس با در نظر گرفتن تمامی تغییرات در شرایط زندگی امروز و با بررسی نیاز های کاربران، سعی در پیش برد اهداف خود برای همگام بودن با به روز ترین تکنولوژی ها در کنار کسب رضایت صد درصدی مشتریان خود دارد، به همین منظور این شرکت محصولات متنوع و مختلفی را روانه بازار می کند. قیمت آیفون تصویری کوماکس می تواند با توجه به نوع محصول و ویژگی های آن متغیر باشد، خصوصیات گوناگونی از آیفون کوماکس مانند دارا بودن حافظه، صفحه نمایش لمسی و… در انواع گوناگونی از این آیفون ها گنجانده شده اند.